O ns  Historie  1988-90

1988 - 1990

Zatkem roku 1988 se v kmeni erok Zbeh mezi klany starch bojovnk ujala mylenka zaloen novho kmene. 21. kvtna 1988 se klany Modr elva a Horsk lev za podpory ohnivc a vtiny nelnictva rozhodly zaloit kmen Shawnee. Prvnm nelnkem byl zvolen Slavomr Vclavsk - Mikinikwa, jeho zstupce Martin vub - Kot a podnelnkem Marek Brzobohat - Kn. innost se ji del dobu orientovala na indinsk tradice a v kmeni vznikaj rody Medvdi, Mvalov, Manato. Prvn tbor se kon v Hornch Studnkch na tradinm tboiti zbeskch i praskch kmen. Tbor je nazvn podle tborov hry - Tbor pout a pralesem.

Na podzim vyr poprv Shawnee na Velk hry, kter se konaj nedaleko Sedlan a v konkurenci kmen Neskenon Praha, Oswego Praha, Tussilgo Praga, Meherin Praha, Sihasapa Praha, by Zbeh zskvaj poprv hlavn trofej tohoto Midewiwinskho setkn. V kmeni se prosazuje indinsk motivace, tboen a turistika. Mnoho krsnch vc je dnes zachovno v kmenovm archivu i zdob avanskou druinu ilikot. V prosinci 1988 je vysvcen prvn avansk aman - Mikinikwa. V roce 1989 vyr kmen na letn tbor k vesnice Vlask a tbor dostv nzev Vidrholc. Zsadn zmnou je volba novho nelnka, kterm se stv Martin vub - Tonkahiska, ale ten je nelnkem pouze ti msce a kmen vede do prosince Degandawida Pavel vda - impanz. V srpnu tak vychz poprv Bezov kra - kmenov asopis Shawnee.

17. listopadu 1989 se mn mnoho vc a zan obnova skautskho hnut. Kmen avan = oddl Stopai se rozdluj na dv sti. Stopai zakldaj prvn skautsk oddl Zbeh a kmen Shawnee se registruje na jae jako Trojka - skauti, tyka - rovei a Ptka - vlata. Stav kmene je okolo 70 len a je to dno veobecnm zjmem o skauting. V ele kmene stoj pedevm Michal Valenta - Hrabo, Slavomr Vclavsk - Mikinikwa, Zdenek ebesta a Martin Bure - Komr. Na letn tbor jedou hoi do Hornch Studnek, ale kmen je rozdlen na ti skupiny. Kad m trochu jin program. Spolen se setkvaj na zvrenm snmu v Brnku, kde zasedlo v kruhu 54 hoch a dvek. Do ela kmene se postavila tveice Zdenek ebesta, Mirek imk, Martin Chlumeck a za ohnivce Slavomr Vclavsk. Tento tbor tak znamenal konec spoluprce tradinch zbeskch oddl - Stopa, ab a Shawnee. by radji odchzej do stediska Skalika a pozdji je nahrazuje nov zaloen Zlat lilie.

Dnes je sobota 27. 4. 2024, 22:40. ©